ماشین لجن کش

16 مرداد، 1396

ماشین یا دستگاه لجن کش ، یکی از انواع ماشین آلات خدمات شهری میباشد که با هدف جمع آوری آب های گل آلود و فاضلاب های صنعتی و خانگی بکار گرفته مي شود.
مدیریت دفع فاضلاب یکی دیگر از دغدغه های مدیریت شهری است که البته با استفاده از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری تا حدود زیادی حل شده است اما نه به طور کامل و با توجه به اثرات مخرب زیست محیطی و تاثیر منفی فاضلاب بر زندگی انسانها، مدیران سعی میکنند با این معضل به طور جدی مقابله کنند.
همواره مقادیر قابل توجهی از فاضلاب بصورت مدیریت نشده در سطح و یا حومه شهرها باقی میماند که در اثر بارش باران و یا فعالیت های صنعتی و نیمه صنعتی در داخل و یا حومه شهرها تولید می گردد و یا در مواردی که شبکه جمع آوری فاضلاب هنوز احداث نشده باشد، فاضلاب انسانی یا شهری هم که در اثر فعالیت های روزمره انسانها از قبیل شستشو، پخت و پز، استحمام و ... به وجود می آید، به آن اضافه میگردد.
جمع آوری فاضلاب از محیط زندگی انسان به دلیل میزان آلودگی بسیار بالا و وجود میکروارگانیزم های بیماری زا یکی از مهمترین ترین مسائل زندگی شهری و روستایی می باشد.
در صورتی که متصدیان امر بخواهند با تجهیزات ابتدایی و با سرعت پائین به جمع آوری فاضلاب بپردازند، سبب ته نشینی ذرات جامد و ایجاد بوی تعفن و به خطر انداختن زندگی انسان می گردد.
یکی از راه حل های سنتی در دفع فاضلاب ایجاد چاههای جاذب میباشد که از دیرباز دی کشور ما استفاده میشده است. اما تحقیقات نشان داده است که این سیستم باعث آلودگی خاک، و آلودگی سفره های زیر زمینی میشود.
اما امروزه با تولید دستگاههای مکانیزه تخلیه چاه، و پمپ های لجن کش، این مشکل قابل حل میباشد. دستگاه لجن کش با دراختیار داشتن مخزن و پمپ مکنده، در کمترین زمان ممکن، فاضلاب را جمع آوری میکند.
شرکت بهار صنعت پارمیس به عنوان قدرتمند ترین شرکت تولید کننده ماشین های لجن کش، قادر به ارائه بهترین کیفیت در طراحی و ساخت دستگاه لجن کش بوده و سابقه درخشان این شرکت گواه این موضوع میباشد.